Ile czasu trwa makijaż permanentny brwi? Wszystko, co powinieneś wiedzieć

przez |

Czym jest makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi jest to zabieg polegający na wprowadzeniu pigmentu pod skórę brwi za pomocą igły. Celem takiego zabiegu jest uzyskanie naturalnego efektu wypełnienia brwi oraz ich podkreślenia. Makijaż permanentny brwi jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić czas na codziennym malowaniu brwi, a jednocześnie cenią sobie naturalny wygląd.

Ile czasu trwa makijaż permanentny brwi?

Czas trwania zabiegu makijażu permanentnego brwi zależy od indywidualnego przypadku. Zazwyczaj zajmuje od 1 do 2 godzin. W zamian za ten czas, efekt utrzymuje się przez długi czas – nawet do 2-3 lat.

Jak wygląda proces zabiegu?

Przed przystąpieniem do zabiegu makijażu permanentnego brwi, należy skonsultować się z doświadczonym specjalistą. Podczas konsultacji zostaną omówione oczekiwania klientki oraz zostanie ustalony kształt i kolor pigmentu.

Następnie, specjalista nakłuwa skórę brwi i wprowadza pod nią pigment. W trakcie zabiegu mogą wystąpić lekkie dolegliwości bólowe, niemniej jednak są one zazwyczaj dość łagodne i nie stanowią większego problemu.

Jak o nie dbać po zabiegu?

Po zabiegu makijażu permanentnego brwi należy pamiętać o kilku ważnych zasadach pielęgnacyjnych. W ciągu pierwszych dni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce oraz kontaktu z wodą. Nie wolno drapać ani zrywać strupów, które pojawią się na brwiach – należy po prostu poczekać, aż same odpadną.

Przez pierwsze tygodnie po zabiegu należy unikać pracy fizycznej oraz wizyt w saunie czy basenie. Warto również regularnie nawilżać skórę brwi za pomocą specjalnych preparatów, które pomogą utrzymać koloryt i uniknąć utraty pigmentu.

Czy makijaż permanentny brwi jest dla każdego?

Niestety nie każda osoba może poddać się zabiegowi makijażu permanentnego brwi. Osoby z bardzo jasną skórą lub ciemną skórą mogą mieć problemy z utrzymaniem równomiernego koloru, a także z gojeniem się ran.

  Jak nakładać bazę pod makijaż YouTube

Osoby z cukrzycą, chorobami autoimmunologicznymi, przerzedzeniem lub utratą włosów w okolicy brwi powinny skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o zabiegu. Wszystkie te czynniki mogą wpłynąć na jakość procesu gojenia, a także na trwałość efektu.

Podsumowanie

Jeśli decydujesz się na zabieg makijażu permanentnego brwi, pamiętaj, aby wybrać doświadczonego specjalistę oraz przestrzegać zaleceń pielęgnacyjnych. Czas trwania zabiegu wynosi średnio 1-2 godziny, a efekt utrzymuje się przez 2-3 lata. Nie każdy jednak może poddać się temu zabiegowi – decyzja powinna być poprzedzona konsultacją z lekarzem.