Ile czasu utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

przez |

Makijaż permanentny to coraz popularniejsza metoda podkreślenia wdzięków, m.in. brwi. Dzięki niemu kobiety oszczędzają czas, gdyż nie muszą co rano nakładać kredki czy henny na brwi. Nic dziwnego, że tego typu zabiegi cieszą się coraz większą popularnością. Jednak jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi?
Czym jest makijaż permanentny brwi?
Makijaż permanentny brwi jest rodzajem tatuażu, na którym najważniejsze rolę odgrywa pigment. Kolor nakłada się na naskórek, czyli warstwę skóry znajdującą się powyżej skóry właściwej. Dzięki temu zabiegowi, uda się uzyskać efekt trwałego makijażu, który nie zmyje się podczas kąpieli czy tarcia.
Jak przebiega zabieg?
Zabieg makijażu permanentnego brwi trwa od około godziny do dwóch, w zależności od indywidualnych potrzeb osoby. Przed zrobieniem makijażu permanentnego, specjalista przeprowadza konsultację, na której ustala kształt brwi oraz dobiera kolor pigmentu.
Podczas zabiegu, skóra jest znieczulana kremem znieczulającym, dzięki czemu pacjentka nie odczuwa bólu. Następnie specjalista wykorzystuje specjalne urządzenie zwane dermografem, aby wprowadzić pigment pod skórę.
Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi?
Makijaż permanentny brwi utrzymuje się zazwyczaj od 2 do 5 lat. Po tym czasie pigment stopniowo zanika i traci intensywność koloru. Dlaczego utrzymuje się tak krótko? Przede wszystkim na ten proces wpływa szybka regeneracja komórek naskórka. Oprócz tego, wpływ na trwałość zabiegu ma nasza dieta, styl życia oraz wpływ czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy chlorowana woda.
Warto podkreślić, że okres utrzymywania się pigmentu może różnić się w zależności od indywidualnych predyspozycji osoby i jakości wykonania zabiegu. Dlatego też, ważne jest, aby wybrać doświadczonego specjalistę, który przeprowadzi dokładną konsultację oraz dobierze odpowiednią technikę zabiegu.
Jak przedłużyć trwałość makijażu permanentnego brwi?
Istnieją sposoby, które mogą pomóc przedłużyć trwałość makijażu permanentnego brwi. Po pierwsze, należy stosować kremy z filtrem UV na skórę brwi, ponieważ promienie słoneczne mogą przyspieszyć proces blaknięcia pigmentu. Dodatkowo, należy unikać stosowania środków do usuwania makijażu oczu oraz peelingu na brwiach.
Warto również zwrócić uwagę na to, jakie kosmetyki stosujemy na skórze twarzy. Produkty na bazie alkoholu, takie jak toniki czy płyny micelarne, wpływają negatywnie na trwałość pigmentu, dlatego można zastąpić je łagodniejszymi kosmetykami do oczyszczania twarzy.
Podsumowanie
Makijaż permanentny brwi to coraz popularniejszy zabieg pozwalający na oszczędzenie czasu oraz uzyskanie trwałego efektu na skórze. Jednakże, jak zostało wspomniane, czas utrzymywania się pigmentu pod skórą jest ograniczony i wynosi od 2 do 5 lat. Dlatego też, aby przedłużyć trwałość makijażu permanentnego brwi, warto zastosować kilka prostych trików polegających na ochronie skóry przed czynnikami zewnętrznymi oraz stosowaniu odpowiednich kosmetyków.