Ile kosztuje makijaż na studniówkę?

przez |

Znacznie więcej niż tylko kosmetyki

Makijaż jest jednym z podstawowych elementów stylizacji polegającej na podkreśleniu urody. Bez względu na to, czy jest to wieczorne wyjście czy ślub, makijaż potrafi zdziałać cuda. Jedną z takich okazji jest studniówka, a ile kosztuje makijaż na studniówkę?

Dlaczego makijaż na studniówkę kosztuje tak dużo?

Makijażystki ustalają swoje stawki w zależności od ilości czasu, jaką muszą poświęcić na wykonanie makijażu. Podczas studniówki wiadomo, że takie uczeszenie trwa zdecydowanie dłużej niż przykładowo podczas wesela, dlatego też cena makijażu jest zwykle wyższa.

Do ceny takiego makijażu należy liczyć nie tylko samo wykonanie, ale też koszt wyposażenia. Aby profesjonalnie wykonać makijaż, potrzeba dobrego sprzętu kosmetycznego, a ten nie należy do najtańszych. Makijażystki muszą więc pokryć koszt wyposażenia salonu oraz różnego rodzaju preparatów do makijażu, co jest oczywiście łączone z kosztem usługi.

Jakie są koszty makijażu na studniówkę?

Cena makijażu na studniówkę waha się najczęściej w granicach od 100-250 zł. W tej kwocie makijażystka przygotuje całościowe wykonanie makijażu, włącznie z korektą stylizacji, a także dopasowaniem odpowiedniego makijażu na konkretne okoliczności. Ceny są zazwyczaj ustalane indywidualnie, więc warto wcześniej ustalić dokładniejsze szczegóły tego, na czym nam zależy.

Czy warto wydać tyle pieniędzy na makijaż na studniówkę?

Odpowiedź na to pytanie z jednej strony zależy od naszych preferencji. Jeśli lubimy podkreślać swoje atuty poprzez dobry makijaż i czujemy się wtedy pewniej, koszt takiego wykonania może być dla nas usprawiedliwiony. Z drugiej strony, jeśli nasze zasoby finansowe są skromne, to z pewnością warto zastanowić się nad wykonaniem makijażu w domu, na własną rękę, lub z pomocą przyjaciółki.

Ważne jest jednak, aby wiedzieć, że dobry makijaż nie tylko wpływa na nasze samopoczucie, ale również na odbiór drugiej osoby. Studniówka to ważne wydarzenie dla każdego ucznia, podczas którego chcemy wyglądać jak najlepiej, a dobry makijaż jest w stanie nas do tego doprowadzić.

  Jak efektywnie nawilżyć twarz przed makijażem?

Podsumowanie

Jak widać, ile kosztuje makijaż na studniówkę zależy od wielu czynników. Nie warto jednak oszczędzać na wydaniu takiej sumy pieniędzy, jeśli jest to dla nas ważne. Przy odpowiedniej stylizacji, uczesaniu i makijażu na pewno poczujemy się wyjątkowo i niezapomnianie. Wówczas cała studniówka będzie jeszcze piękniejsza dla nas i dla naszych bliskich.