Ile kosztuje makijaż permanentny kreski? – Poradnik dla przyszłych klientek

przez |

Co to jest makijaż permanentny kreski?

Makijaż permanentny kreski to zabieg, który polega na wprowadzaniu pigmentu pod skórę w celu uzyskania trwałego efektu kreski na powiece. Zabieg ten pozwala oszczędzić czas i pieniądze na codziennym rysowaniu kresek eyelinerem. Kreski wykonane w ramach makijażu permanentnego są odporne na wodę i pot, dzięki czemu można cieszyć się nimi przez długi czas.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg makijażu permanentnego kreski zwykle trwa około 2 godzin i odbywa się w gabinecie kosmetycznym. Przed rozpoczęciem zabiegu kosmetyczka rozmawia z klientką na temat oczekiwań dotyczących efektu oraz przeprowadza test alergiczny. Następnie, za pomocą igły, kosmetyczka wprowadza pigment pod skórę wzdłuż linii powieki, tworząc kreskę. Po zakończeniu zabiegu kreska jest zwykle ciemniejsza i bardziej intensywna, jednak po kilku dniach pigment traci na intensywności i uzyskuje naturalny wygląd.

Czy zabieg jest bolesny?

W trakcie zabiegu można odczuwać delikatne drapanie lub pieczenie w okolicach oczu, jednak kosmetyczka stosuje znieczulenie, aby zminimalizować ból. Po zabiegu na powieki nakłada się krem znieczulający, który łagodzi dolegliwości bólowe i przyspiesza proces gojenia.

Jak wygląda pielęgnacja po zabiegu?

Po zabiegu makijażu permanentnego kreski należy przestrzegać kilku zasad, aby zapewnić szybkie i skuteczne gojenie. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać kąpieli w basenie, sauny oraz intensywnych ćwiczeń fizycznych. Należy nakładać krem z filtrami przeciwsłonecznymi oraz unikać drażniących kosmetyków. W ciągu kilku dni po zabiegu kreska może być nieco spuchnięta i podrażniona, jednak po około tygodniu powinna uzyskać naturalny wygląd.

Cena zabiegu

Cena makijażu permanentnego kreski zależy od wielu czynników, takich jak miejsce wykonywania zabiegu, doświadczenie kosmetyczki oraz rodzaj pigmentu. Średni koszt zabiegu wynosi około 400-600 zł. Warto jednak pamiętać, że makijaż permanentny to inwestycja na długie lata, która pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze na codziennym malowaniu kresek eyelinerem.

  Ile bierze kosmetyczka za makijaż?

Podsumowanie

Makijaż permanentny kreski to doskonałe rozwiązanie dla każdej kobiety, która chce zaoszczędzić czas i pieniądze na codziennym rysowaniu kresek eyelinerem. Zabieg ten pozwala uzyskać trwały efekt, który jest odporny na wodę i pot. Cena zabiegu zależy od wielu czynników, jednak warto pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata. Przed decyzją o wykonaniu zabiegu warto skonsultować się z doświadczoną kosmetyczką oraz zapoznać się z zasadami pielęgnacji po zabiegu.