Jak dobrze umyć gąbkę do makijażu i zachować zdrową skórę

przez |

Jak ważne jest regularne czyszczenie gąbek do makijażu, wie każda kobieta, która korzysta z nich na co dzień. I choć korzystanie z gąbek jest popularne ze względu na łatwość i wygodę aplikacji kosmetyków, to niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest ich regularne mycie. W tym artykule dowiesz się, jak dobrze umyć gąbkę do makijażu, aby zachować zdrową skórę oraz uniknąć infekcji i zakażeń.

Dlaczego warto umyć gąbkę do makijażu

Gąbki do makijażu są idealnym miejscem do gromadzenia bakterii, grzybów, kurzów i innych zanieczyszczeń. Plus, jeśli regularnie ich nie myjemy, kosmetyki, które nakładamy na twarz, będą mieszanką tłuszczu, brudu i bakterii. Takie warunki są żyznym gruntem dla bakterii i innych mikroorganizmów, co powoduje zapalenie skóry i inne infekcje. Jak zatem dobrze umyć gąbkę do makijażu, aby uniknąć tych problemów?

Jak często warto myć gąbkę do makijażu

Bardzo ważne jest, aby umyć gąbkę do makijażu regularnie, najlepiej po każdym użyciu. Jeśli używasz gąbki codziennie, myj ją co najmniej raz w tygodniu. Jeśli stosujesz gąbkę rzadziej, zmyj z niej makijaż oraz umyj ją po zakończeniu każdego cyklu użycia.

Jak dobrze umyć gąbkę do makijażu

Istnieje wiele sposobów na to, jak dobrze umyć gąbkę do makijażu, ale poniżej przedstawiamy najskuteczniejsze metody:

Metoda 1: Mycie wodą i mydłem

Najprostszym sposobem na mycie gąbki do makijażu jest umycie jej wodą i mydłem. Wymagany jest specjalny płyn lub mydło do mycia pędzli i gąbek – możesz wybrać ten, który najlepiej odpowiada twojemu typowi skóry. Następnie:

  1. Zanurz gąbkę w wodzie i dodaj odrobinę mydła.
  2. Delikatnie wyciśnij gąbkę i zacznij delikatnie ją myć, obracając ją na palcach.
  3. Skontroluj powierzchnię gąbki, aby upewnić się, że wszystkie zanieczyszczenia zostały dokładnie usunięte.
  4. Spłucz gąbkę w czystej wodzie, aż do całkowitego usunięcia mydła.
  5. Delikatnie wyciśnij gąbkę, aby usunąć nadmiar wody i pozwól jej wyschnąć na powietrzu.
  The jak dobrze wyglądać bez makijażu blog - Naturalne piękno z łatwością

Metoda 2: Mycie w mikrofalówce

Innym sposobem na umycie gąbki do makijażu jest użycie mikrofali. To świetna metoda, która zniszczy bakterie i grzyby, co jest szczególnie ważne dla ludzi z wrażliwą skórą. Oto krok po kroku, jak to zrobić:

  1. Nałóż na talerz niewielką ilość płynu do mycia naczyń lub mydła do mycia pędzli i gąbek, a następnie umieść na talerzu suchą gąbkę.
  2. Wsadź talerz do mikrofali i ustaw na najwyższą temperaturę przez 30 sekund.
  3. Wyjmij talerz z mikrofalówki i ostrożnie wyjmij gąbkę, która powinna być gorąca i mokra.
  4. Delikatnie wyciśnij gąbkę, aby usunąć nadmiar wody i pozwól jej wyschnąć na powietrzu.

Jak przechowywać gąbkę do makijażu

Po umyciu gąbki do makijażu ważne jest, aby ją odpowiednio przechowywać. Oczywiście, najlepiej jest, aby gąbka była sucha, kiedy się ją przechowuje. W tym celu najlepiej jest przechowywać ją w suchej szafce lub kosmetyczce, aby zapobiec kontaktowi z innymi kosmetykami lub skórkami. Ważne jest również, aby pozostawić ją na otwartym powietrzu i unikać zakrywania, co może prowadzić do wytworzenia grzybów i bakterii.

Podsumowanie

Używanie gąbki do makijażu jest bardzo popularne wśród kobiet dzięki łatwości i wygodzie aplikacji kosmetyków. Niestety, bardzo łatwo jest pominąć jej regularne czyszczenie, co może prowadzić do infekcji i chorób skóry. Dobrze jest, aby umyć gąbkę do makijażu po każdym użyciu, a jeśli jej używa się codziennie, zaleca się mycie co najmniej raz w tygodniu. Najlepszym sposobem na jej czyszczenie jest użycie wody i mydła lub stosowanie mikrofalówki. Pamiętaj, aby przechowywać gąbkę w suchym miejscu, w izolacji od innych kosmetyków oraz pozostawić ją na otwartym powietrzu.