Jak dobrze zrobić makijaż – poradnik dla początkujących

przez |

Jak dobrze zrobić makijaż

Czy marzysz o tym, aby twój makijaż wyglądał profesjonalnie? A może dopiero zaczynasz przygodę z makijażem i szukasz odpowiednich wskazówek? Bez względu na powód, dla którego tu jesteś, ten poradnik pomoże Ci odkryć świat makijażu i nauczy Cię, jak dobry makijaż może zmienić Twoje życie.

Przygotowanie skóry

Pierwszym krokiem do dobrego makijażu jest przygotowanie skóry. Pamiętaj, aby dokładnie oczyścić twarz i użyć kremu nawilżającego, aby Twoja skóra była gładka i gotowa na nałożenie makijażu.

Czyszczenie twarzy

Zacznij od dokładnego umycia twarzy. Dobrze oczyść skórę, używając delikatnego mydła lub żelu do mycia twarzy. Pamiętaj, żeby nie pocierać zbyt mocno, aby nie podrażnić skóry.

Nawilżanie skóry

Po umyciu twarzy, użyj kremu nawilżającego, który nawilży Twoją skórę i przygotuje ją na nałożenie makijażu.

Nałożenie podkładu

Jednym z najważniejszych kroków w makijażu jest nałożenie podkładu. Podkład pozwala zatuszować niedoskonałości skóry, zmatowić ją i nadać jej jednolity kolor.

Wybór odpowiedniego podkładu

Przed nałożeniem podkładu, ważne jest, aby znaleźć odpowiedni kolor, który będzie odpowiadał Twojemu odcieniowi skóry. Pamiętaj również, aby wybrać podkład, który będzie odpowiadał Twojemu typowi skóry – jeśli Twoja skóra jest tłusta, wybierz podkład matujący, a jeśli jest sucha, postaw na podkład nawilżający.

Technika nakładania podkładu

Nakładaj podkład równomiernie na twarz, używając pędzla lub gąbki do makijażu. Pamiętaj, aby zacząć od środka twarzy i delikatnie rozprowadzać podkład na zewnątrz. Nie nakładaj zbyt dużo podkładu, aby uniknąć efektu maski.

Nałożenie pudru

Puder jest świetnym sposobem na zmatowienie skóry i utrwalenie podkładu.

Wybór odpowiedniego pudru

Wybierz puder, który będzie odpowiadał Twojemu typowi skóry. Jeśli Twoja skóra jest tłusta, postaw na puder matujący, a jeśli jest sucha, wybierz puder mineralny.

  Jak Mieć Ładną Cerę Bez Makijażu - Naturalne Sposoby na Piękną Skórę

Technika nakładania pudru

Nakładaj puder równomiernie na twarz, używając pędzla do pudru. Najpierw delikatnie wklep puder na skórę, a następnie rozprowadź go na całej twarzy.

Podkreślenie oczu

Oczy są najważniejszą częścią makijażu. Podkreślenie oczu może dodać urody Twojej twarzy i sprawić, że spojrzenie będzie zjawiskowe.

Tuszowanie rzęs

Niewielka ilość tuszu do rzęs może dodać intensywności spojrzeniu. Nałóż jeden lub dwa cienkie warstwy, aby uzyskać naturalny wygląd lub użyj kilka warstw, aby uzyskać bardziej dramatyczny efekt.

Nałożenie cieni

Dobrze dobrany cień do powiek może stworzyć wspaniały efekt. Wybierz kolory, które pasują do Twojego koloru skóry i oczu.

Rysowanie kreski

Rysowanie kreski może wydawać się trudne, ale z praktyką z pewnością nauczysz się tej techniki. Użyj eyelineru, aby dodać intensywności spojrzeniu.

Nasycenie ust

Usta to kolejny ważny element makijażu. Kolorowe usta mogą dodać urody twojej twarzy i wyróżnić cię z tłumu.

Wybór koloru

Wybierz kolor, który będzie odpowiadał Twojemu typowi skóry i odcieniowi ust. Świetnym wyborem będą naturalne odcienie róż, beżów i brzoskwini.

Nałożenie szminki

Nałóż szminkę równomiernie na usta, używając pędzla do szminki lub nakładając ją bezpośrednio z opakowania.

Podsumowanie

Dobry makijaż nie musi być trudny. Wystarczy odpowiednie przygotowanie skóry, nałożenie podkładu, pudru, podkreślenie oczu i nasycenie ust. Pamiętaj, że dopóki nie nauczysz się tych technik, potrzebujesz tylko trochę cierpliwości i praktyki. Teraz, gdy już wiesz, jak dobrze zrobić makijaż, bierz pędzle i zacznij ćwiczyć.