Jak dobrze zrobić makijaż twarzy? – Wszystko, co powinieneś wiedzieć

przez |

Jak dobrze zrobić makijaż twarzy? – podstawowe informacje

Dobry makijaż twarzy to nieodłączny element wizerunku każdej kobiety. Jednakże, aby osiągnąć ten efekt, musimy zadbać o kilka ważnych aspektów. Najważniejsze z nich to: dobranie odpowiedniego kosmetyku, odpowiednie nałożenie i zblendowanie produktów. Wszystko zależy od naszego indywidualnego typu urody oraz preferencji, a także od okoliczności, w jakich planujemy się pokazać.

Dobór odpowiedniego kosmetyku – jakie produkty wybrać?

Przed przystąpieniem do makijażu należy dokładnie oczyścić twarz, a następnie nałożyć krem, który będzie stanowił bazę pod makijaż (tzw. baza). Dobrze dobrany krem zapewni odpowiednie nawilżenie skóry oraz ułatwi równomierne nałożenie makijażu.

Następnie należy wybrać podkład. Tutaj kluczowe jest dobranie odpowiedniego koloru. Podkład powinien być maksymalnie zgodny z karnacją twarzy, a także pobierać nadmiar sebum z twarzy (dla cery mieszanej lub tłustej). Podkład możemy nakładać palcami, gąbeczką lub pędzlem – najlepiej dobierzmy narzędzie do naszych indywidualnych preferencji.

Kolejnym etapem jest dobranie korektora, który ukryje ewentualne niedoskonałości skóry (np. cienie pod oczami, zaczerwienienia). W przypadku korektora również niezbędne jest dobranie idealnego koloru, jednakże musimy pamiętać, że korektor powinien być o szerokim spektrum działania (np. z filtrem UV).

Jak prawidłowo nałożyć kosmetyki?

Nałożenie kosmetyków jest kluczowe dla osiągnięcia pożądanego efektu. Podczas makijażu należy zadbać o to, aby produkty były odpowiednio zblendowane i nie tworzyły smug. Twarz powinna wyglądać naturalnie i promiennie.

Podkład najlepiej nakładać od środka twarzy na zewnątrz, delikatnie go wklepując. Korektor nakładamy delikatnie pędzelkiem, po czym go zblendujemy (najlepiej palcami).

Kolejnym etapem jest nakładanie pudru – tutaj musimy pamiętać o jego ilości. Nie powinien być zbyt obfity, gdyż może powodować efekt maski na twarzy.

Jakie produkty stosować do konturowania?

Konturowanie twarzy to popularny zabieg, w trakcie którego dodajemy twarzy blasku, podkreślamy kości policzkowe i modelujemy twarz. Do konturowania powinniśmy użyć ciemniejszego pudru, bronzera lub korektora znajdującego się w odcieniu o 2 tony ciemniejszym od koloru naszej skóry. Konturujemy miejsca, które chcemy wymodelować, a następnie blendujemy – najlepiej delikatnym pędzelkiem lub gąbeczką.

  Jak dobrze zrobić makijaż – poradnik dla początkujących

Podsumowanie – jak dobrze zrobić makijaż twarzy?

Podkreślenie urody poprzez makijaż to niezwykle ważny element stylizacji. Aby uzyskać pożądany efekt musimy pamiętać o dobieraniu odpowiednich kosmetyków, ich prawidłowym nałożeniu oraz blendeowaniu produktów. Niezwykle istotne jest również to, aby dokładnie poznać własny typ urody i indywidualne potrzeby skóry, którą chcemy pokryć kosmetykami. Dzięki temu będziemy w stanie stworzyć idealny i naturalny efekt, który podkreśli naszą urodę i sprawi, że poczujemy się jeszcze bardziej pewne siebie.