Jak dopasować makijaż do twarzy? – Poradnik krok po kroku

przez |

Jak dopasować makijaż do twarzy? – Poradnik krok po kroku

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, jak dopasować makijaż do swojej twarzy? Może masz problem z wyborem odpowiednich produktów do swojego typu skóry lub nie wiesz, jakie kolory będą dla Ciebie najlepsze? W tym artykule przedstawimy Ci poradnik od A do Z, który pomoże Ci w doborze idealnego makijażu dla Twojej twarzy.

Krok 1: Dokładnie poznaj swój typ skóry

Pierwszym krokiem do idealnego makijażu jest poznanie swojego typu skóry. Wyróżniamy: suchą, tłustą, mieszana oraz normalną. Każdy z tych typów wymaga innego podejścia w doborze produktów. Skóra sucha wymaga nawilżenia, natomiast skóra tłusta zdecydowanie potrzebuje kosmetyków matujących. Skóra mieszana wymaga zastosowania odpowiednich produktów dla różnych partii twarzy, a skóra normalna jest najłatwiejsza w pielęgnacji i najmniej wymagająca od kosmetyków.

Krok 2: Wybierz odpowiedni kolor podkładu

Wybierając podkład, warto kierować się nie tylko swoim typem skóry, ale także odcieniem swojej skóry. Najlepiej przetestować kilka odcieni podkładu na swoim odcieniu skóry i wybrać ten, który najbardziej z nią koresponduje. Podkład powinien być jak najbardziej naturalny i zminimalizować widoczność niedoskonałości.

Krok 3: Doceń swoje oczy

Oczy są najważniejszym elementem w całym makijażu. Dlatego warto dobrać odpowiednie cienie do powiek oraz tusz do rzęs. Kierując się kolorem swoich oczu, można wybrać np. ciepłe odcienie brązu dla oczu niebieskich lub bordowe dla oczu zielonych. Tusz do rzęs warto wybierać w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Dla naturalnego wyglądu polecamy tusz transparentny, a dla bardziej dramatycznego – tusz wodoodporny.

Krok 4: Podkreśl swoje kości policzkowe

Podkreślenie kości policzkowych to prosty trik, który doda Twojej twarzy charakteru. Najlepiej wybierać matte bronzery, które nie dodadzą połysku. Cieniuj kości do wewnątrz twarzy i wprowadź na nie delikatne rozświetlenie. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić – subtelny efekt jest zdecydowanie bardziej efektowny.

  Jak myć pędzel do makijażu - poradnik dla początkujących

Krok 5: Dopełnij swój look

Kiedy już mamy nałożony podkład, cienie do powiek oraz tusz, warto dodać jeszcze trochę koloru na usta oraz unifikować całość make-up’u za pomocą pudru. Kolor szminki warto dobrać zgodnie z naszym typem urody – dla zimnej karnacji najlepiej będą chłodne odcienie różu lub czerwieni, a dla ciepłej karnacji bardziej brzoskwiniowe.

Podsumowanie

Dopasowanie makijażu do swojej twarzy nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Wystarczy odpowiednio poznać swój typ skóry oraz kierować się zasadami doboru produktów i kolorów. Dzięki tym kilku prostym krokom możesz uzyskać idealny look na każdą okazję. Pamiętaj jednak, że make-up to tylko dodatek do Twojego pięknego uśmiechu i naturalnego look’u.