Jak makijażem ukryć zmarszczki pod oczami – porady i triki

przez |

Jak makijażem ukryć zmarszczki pod oczami – porady i triki

Wraz z upływem czasu skóra pod oczami zaczyna tracić elastyczność, co powoduje powstawanie zmarszczek. Na szczęście można ukryć je za pomocą makijażu. W tym artykule podpowiemy, jak to zrobić.

Przygotowanie skóry pod oczy

Jak każdy makijaż, tak i ten pod oczy wymaga przygotowania skóry. Na początek należy dokładnie umyć twarz i nałożyć krem nawilżający. Następnie możemy dodać kilka kropel olejku arganowego, który pomoże zredukować widoczność zmarszczek.

Korektor

Najważniejszym elementem makijażu pod oczy jest korektor. Wybierając go, należy zwrócić uwagę na to, jaki kolor naszej skóry odpowiada odcień korektora. Należy go dobierać pod kolor cery, a nie pod odcień podkładu, ponieważ skóra pod oczami jest zwykle jaśniejsza niż reszta twarzy.

Jeśli chcemy ukryć widoczne zmarszczki, powinniśmy zastosować technikę „trójkąta”. Polega ona na nałożeniu korektora na skórę w formie trójkąta, którego podstawa znajduje się poniżej linii rzęs, a wierzchołek – na końcu policzka. Dzięki temu trikowi zmarszczki będą mniej widoczne, a twarz będzie wydawać się bardziej wypoczęta.

Puder

Aby utrwalić korektor, należy nałożyć na niego cienką warstwę pudru. Puder matujący zredukuje błyszczenie się skóry i pomoże utrzymać makijaż na dłużej. Należy pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością pudru, ponieważ powoduje to efekt „maski”.

Pomadka

Jeśli chcemy, aby nasze usta przyciągały uwagę, lepiej postawić na żywe kolory. Natomiast jeśli chcemy skupić uwagę na oczach, należy wybrać delikatniejszy odcień pomadki lub w ogóle jej nie używać.

Inne triki

Jeśli chcemy jeszcze skuteczniej ukryć zmarszczki pod oczami, można spróbować użyć jasnego koloru cienia do powiek, który optycznie powiększy oczy i odwróci uwagę od zmarszczek. Dobrym rozwiązaniem jest również unikanie ciężkich kremów i podkładów, które podkreślają zmarszczki.

  Jak poprawić makijaż w ciągu dnia

Nie ma co się oszukiwać – zmarszczki pod oczami są naturalnym wynikiem starzenia się skóry. Jednakże, dzięki odpowiedniemu makijażowi możemy utrzymać młodszy i bardziej wypoczęty wygląd przez dłuższy czas.