Jak modelować twarz makijażem – Sekrety i porady

przez |

Wprowadzenie
W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zdobywają różnego rodzaju triki i techniki, które pozwalają na modelowanie twarzy za pomocą makijażu. Jak dobrze wiemy, makijaż ma moc odmładzania, poprawiania proporcji i nadawania twarzy pożądanych kształtów. W tym artykule dowiesz się jak skutecznie modelować twarz makijażem, aby osiągnąć wymarzone efekty.
Znajomość kształtu twarzy
By móc skutecznie modelować twarz za pomocą makijażu, konieczne jest posiadanie wiedzy na temat swojego kształtu twarzy. Każdy kształt wymaga pewnych korekt, które pomogą podkreślić atuty i zniwelować pewne niedoskonałości.
Wyróżniamy następujące kształty twarzy:
Okrągła twarz
Okrągła twarz charakteryzuje się nieco zaokrąglonym konturem. Aby wyszczuplić i wydłużyć twarz, należy skupić się na konturowaniu kości policzkowych oraz zastosować bronzer wzdłuż skroni. Również delikatne podkreślenie kości szczęki może dodać twarzy definicji.
Owalna twarz
Owalna twarz jest uważana za najbardziej proporcjonalną. Jednakże, można ją jeszcze lepiej wymodelować, stosując delikatne cienie i rozświetlacze. Konturowanie kości policzkowych i podkreślanie kości szczęki dodadzą wymiaru twarzy.
Kwadratowa twarz
Kwadratowa twarz cechuje się szerszą linią żuchwy i czoła. Aby zmiękczyć te linie, warto skupić się na konturowaniu, w szczególności na zaokrągleniu kątów twarzy. Rozświetlanie środka czoła oraz bronzer przy linii żuchwy również pomogą w modelowaniu twarzy.
Trójkątna twarz
Trójkątna twarz charakteryzuje się szerszą częścią czoła, która stopniowo się zwęża ku podbródkowi. W celu wyrównania proporcji, zaleca się rozświetlanie środka czoła i konturowanie linii żuchwy. Dodatkowo, bronzer lub rozświetlacz na kościach skroni sprawią, że twarz będzie prezentować się bardziej proporcjonalnie.
Techniki konturowania
Konturowanie jest podstawowym narzędziem w modelowaniu twarzy za pomocą makijażu. Pozwala na wymodelowanie poszczególnych partii twarzy, podkreślenie atutów i zniwelowanie pewnych niedoskonałości. Istnieje wiele technik konturowania, które warto poznać:
Konturowanie kości policzkowych
Aby podkreślić kości policzkowe, możesz użyć bronzeru lub ciemniejszego pudru. Nakładamy go pod kośćmi policzkowymi, delikatnie podciągając w kierunku skroni. To nadaje twarzy definicji i wymodelowuje jej kształt.
Konturowanie linii szczęki
Jeśli chcesz zdefiniować linię szczęki, możesz użyć ciemniejszego bronzeru lub pudru. Należy go nakładać wzdłuż linii żuchwy, a następnie delikatnie rozblendować. To dodaje twarzy proporcji i elegancji.
Rozświetlanie środka czoła
Rozświetlanie środka czoła pomaga w wyrównaniu proporcji twarzy. Możesz użyć rozświetlacza o jasnym odcieniu i nałożyć go na środek czoła. To optycznie powiększa czoło i dodaje światła do twarzy.
Konturowanie nosa
Za pomocą bronzeru lub ciemniejszego pudru możesz wymodelować nos tak, jak Ci odpowiada. Jeśli chcesz zniwelować szerokość nosa, nakładaj bronzer po bokach, lekko rozblendowując. Natomiast, jeśli chcesz skrócić nos, nakładaj bronzer na końcu nosa.
Podsumowanie
Modelowanie twarzy za pomocą makijażu to umiejętność, która pozwala na wydobycie naturalnej urody oraz podkreślenie atutów. Warto znać swój kształt twarzy i stosować odpowiednie techniki konturowania, aby osiągnąć pożądane efekty. Nie zapominaj o eksperymentowaniu i dostosowywaniu makijażu do swoich potrzeb. Teraz, kiedy znasz podstawy modelowania twarzy makijażem, jesteś gotowa, aby cieszyć się pięknem i pewnością siebie, które daje odpowiednio wymodelowana twarz.