Jak myć pędzel do makijażu – poradnik dla początkujących

przez |

Wprowadzenie

Czy wiesz, że mycie pędzli do makijażu jest tak samo ważne jak ich używanie? Nie tylko zapewnia to lepszą jakość makijażu, ale również chroni nas przed bakteriami i zanieczyszczeniami. Wszystko zależy od tego, jak często używasz swoje pędzle, ale zwykle wskazane jest mycie przed każdym użyciem lub co najmniej raz w tygodniu. W tym poradniku dla początkujących dowiesz się jak myć pędzel do makijażu w kilku prostych krokach.

Co będzie Ci potrzebne?

Przed rozpoczęciem mycia pędzli potrzebujesz kilku rzeczy:

  • Miękkiego detergentu lub szamponu dla dzieci
  • Ciepłej wody
  • Miski lub krótkiego słoika
  • Ręcznika

Krok po kroku

Krok 1 – Przygotowanie

Pierwszym krokiem jest przygotowanie miejsca pracy i pędzli. Umieść miskę lub słoik z wodą z umywalką. Upewnij się, że ręcznik jest w pobliżu. Teraz umieść swoje pędzle w pobliżu umywalki.

Krok 2 – Namoczenie

Namocz pędzel w ciepłej wodzie. Upewnij się, że głowa pędzla jest całkowicie mokra, ale unikaj moczenia dolnej części pędzla, ponieważ może to spowodować rozluźnienie kleju, który łączy włosie z uchwytem pędzla.

Krok 3 – Dodanie detergentu

Dodaj niewielką ilość detergentu lub szamponu dla dzieci do miski lub słoika z wodą. Następnie zanurz głowę pędzla w roztworze. Używając palców delikatnie wmasuj roztwór w pędzel. Pamiętaj, aby unikać szorstki ruchów, ponieważ może to uszkodzić włosie.

Krok 4 – Spłukiwanie

Spłucz pędzel w ciepłej wodzie, aż do momentu, gdy woda będzie czysta. Sprawdź, czy cały detergent został usunięty. W przeciwnym razie, powtórz krok 2 i 3, aż do momentu, gdy pędzel będzie wolny od resztek makijażu i detergentu.

Krok 5 – Usunięcie wody

Kiedy już spłukałeś pędzel, delikatnie go wyciśnij. Unikaj szorstkiego gniatania, ponieważ może to uszkodzić włosie. Następnie uformuj włosie pędzla w pierwotną formę, aby uniknąć zakrzywienia.

  Jak dopasować makijaż do Twojej urody?

Krok 6 – Suszenie

Pędzle najlepiej suszyć na płasko, na ręczniku lub bloku pędzli. Unikaj suszenia ich pionowo, ponieważ woda może zebrać się w dolnej części pędzla i uszkodzić klej, który łączy włosie z uchwytem pędzla. Nie susz ich również na słońcu lub za pomocą suszarki, ponieważ to może uszkodzić włosie pędzla.

Podsumowanie

To już wszystko! Teraz już wiesz jak myć pędzel do makijażu w kilku prostych krokach. Regularne mycie pędzli pozwoli ci cieszyć się ich lepszą jakością i zachować higienę. Pamiętaj, aby myć swoje pędzle regularnie i unikać szorstkiego traktowania, a przede wszystkim ciesz się swoim pięknym makijażem!