Jak nakładać SPF pod makijaż – poradnik dla każdej kobiety

przez |

Zrozumienie ważności ochrony przeciwsłonecznej

W dzisiejszych czasach, kiedy zanieczyszczenia atmosfery i promieniowanie słoneczne są coraz większe, ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, jak powinniśmy chronić swoją skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. SPF to jeden z najważniejszych składników naszej pielęgnacji skóry, a dla kobiet, które lubią używać makijażu, nakładanie SPF pod makijaż jest niezwykle istotne, aby zapewnić skórze pełną ochronę. W tym artykule dowiesz się, jak nakładać SPF pod makijaż oraz jak wybrać najlepszy dla siebie produkt.

Czym jest SPF i jak działa?

SPF, czyli Sun Protection Factor, to wskaźnik ochrony przed promieniowaniem UVB. Oznacza on, jak długo możemy przebywać na słońcu bez ryzyka poparzeń słonecznych. Na przykład, jeśli w ciągu 20 minut na naszej skórze pojawia się rumień czyli pierwszy stopień poparzenia słonecznego, to stosując krem z filtrem SPF 30, czas ten wydłuża się trzydziestokrotnie, co oznacza, że możemy przebywać na słońcu przez 10 godzin bez ryzyka uszkodzenia skóry. SPF działa na skórę jako bariera, odbijając cząsteczki UVB, które powodują uszkodzenia skórne.

Jak wybrać właściwy produkt z filtrem SPF?

Istnieje wiele produktów na rynku, które zawierają SPF, w tym kremy, balsamy, pudry, a nawet podkłady. Ważne jest jednak, aby wybrać produkt, który odpowiada Twojemu typowi skóry i preferencjom pielęgnacyjnym. Przy wrażliwej skórze wybierz krem z wysokim SPF oraz dodatkowo zawierający tlenek cynku lub dwutlenek tytanu, które uważane są za skuteczniejsze w ochronie. Dla cery tłustej, stosuj kremy w formie żelu lub płynie, a dla suchych lub dojrzałych skór – kremy o wyższej konsystencji. Pamiętaj, że ochrona przeciwsłoneczna powinna być stosowana codziennie, nie tylko podczas wakacji lub upalnych dni.

Jak nakładać SPF pod makijaż?

Nakładanie SPF pod makijaż jest bardzo proste i zajmuje tylko kilka dodatkowych sekund w Twojej codziennej rutynie. W pierwszej kolejności, upewnij się, że Twoja skóra jest czysta i sucha. Następnie nałóż krem z filtrem SPF, a kiedy będzie już wchłonięty przez skórę, nałóż swoje ulubione kosmetyki do makijażu. Jeśli stosujesz podkład, wybierz produkt, który również zawiera ochronę przeciwsłoneczną. Możesz również dodać do swojego makijażu kosmetyki z ochroną SPF, takie jak puder czy rozświetlacz.

  Jak dobrze zrobić makijaż twarzy? - Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Przykładowy poradnik nakładania SPF pod makijaż:

  1. Nałóż krem nawilżający na twarz (o ile uważasz, że jest to potrzebne)
  2. Nałóż krem z filtrem SPF w równomierną warstwę, skupiając się na obszarach narażonych na działanie słońca, takich jak czoło, policzki i nos.
  3. Poczekaj kilka minut, aż krem z filtrem SPF zostanie wchłonięty przez skórę.
  4. Nałóż swoje ulubione kosmetyki do makijażu, w tym podkład, cień do powiek czy szminkę.
  5. Na koniec, możesz dodać do swojego makijażu kosmetyki z ochroną SPF, takie jak puder czy rozświetlacz.

Podsumowanie

Ochrona przeciwsłoneczna jest kluczowym elementem pielęgnacji skóry, niezależnie od tego, czy lubimy używać makijażu czy nie. Stosowanie produktów z filtrem SPF pomocne w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry przez długi czas. Twoja skóra podziękuje Ci, za każde działanie, które pozwoli jej zachować młody i promienny wygląd. Warto zatem zadbać o nią już dzisiaj!