Jak optycznie powiększyć oczy makijażem

przez |

Wprowadzenie
Wiele kobiet marzy o osiągnięciu efektu optycznie większych oczu. Jednym z najprostszych sposobów, aby to osiągnąć, jest odpowiedni makijaż. W tym artykule podpowiemy Ci, jak optycznie powiększyć oczy dzięki kilku prostym trikom z zakresu makijażu. Będziemy przedstawiać sprawdzone techniki, które pomogą Tobie uzyskać efekt większych i bardziej wyrazistych oczu.
Jak optycznie powiększyć oczy makijażem

1. Zastosuj jasne cienie

Pierwszym krokiem, który powinieneś podjąć, aby optycznie powiększyć swoje oczy, jest zastosowanie jasnych cieni na powiece. Jasne kolory optycznie rozszerzają oko i nadają mu większą głębię. Możesz wykorzystać odcienie beżu, jasnego brązu lub delikatnego różu.

2. Podkreśl dolną powiekę

Aby jeszcze bardziej zwiększyć efekt optycznego powiększenia oczu, warto podkreślić również dolną powiekę. Możesz zastosować jasny kohl lub cień w tym samym kolorze, co na górnej powiece. Upewnij się, że linia jest delikatna i subtelna.

3. Skorzystaj z ciemnego eyelineru

Wykorzystanie ciemnego eyelineru jest kolejnym skutecznym sposobem na optyczne powiększenie oczu. Nałóż cienką linię eyelinerem na górnej powiece, przy samej nasadzie rzęs. Unikaj zbyt grubych linii, które mogą zdominować Twoje oko. Ważne jest także, aby dobrze wytuszować rzęsy.

4. Użyj białej kredki

Jednym z popularnych trików w makijażu optycznie powiększających oczy jest użycie białej kredki. Wystarczy nałożyć ją na dolną powiekę, w wewnętrznym kąciku oka. Biały kolor optycznie rozjaśni oko i dodatkowo je powiększy.

5. Unikaj ciemnych cieni na ruchomej powiece

Kiedy staramy się optycznie powiększyć nasze oczy, warto unikać zbyt ciemnych cieni na ruchomej powiece. Ciemne kolory skupiają uwagę i sprawiają, że oko wydaje się mniejsze. Zamiast tego, skoncentruj się na jasnych odcieniach, które optycznie powiększą Twoje oczy.

6. Stosuj maskarę do rzęs

Nie zapominaj o odpowiednim tuszowaniu rzęs! Długie i gęste rzęsy otwierają spojrzenie i optycznie powiększają oczy. Wybierz tusz o podkręcającym działaniu i zastosuj kilka warstw na górne i dolne rzęsy.

  Jak myć pędzel do makijażu - poradnik dla początkujących

Podsumowanie

Jak widać, optyczne powiększenie oczu za pomocą makijażu nie musi być trudne. Wystarczy zastosować kilka prostych trików i odpowiednio dobrać produkty do makijażu. Wprowadzając powyższe wskazówki w życie, będziesz w stanie uzyskać efekt większych i bardziej wyrazistych oczu. Pamiętaj jednak o umiarze i subtelnym podejściu do makijażu. Wszystko to po to, aby podkreślić swoje naturalne piękno i wydobyć to, co najlepsze.