Jak oświetlić lustro do makijażu?

przez |

Posiadanie właściwie oświetlonego lustra do makijażu jest kluczowe dla każdej osoby dbającej o swój wygląd. Bez odpowiedniej ilości światła, ciężko jest ocenić, jakie produkty i kolory wykorzystać do uzyskania idealnego wyglądu. W tym artykule omówimy, jakie sposoby na oświetlenie lustra do makijażu są najskuteczniejsze i najłatwiejsze do wykonania.
Rodzaje oświetlenia
Istnieją trzy główne rodzaje oświetlenia, które można stosować do luster do makijażu: oświetlenie naturalne, sztuczne oraz oświetlenie złożone.

Naturalne oświetlenie

Oświetlenie naturalne pochodzi z okna lub drzwi balkonowych. Jest ono idealne do wykonywania codziennego makijażu dzięki zrównoważonemu oświetleniu. Jednak, nie zapominajmy, że naturalne światło zmienia się o różnych porach dnia i pory roku, co może wpłynąć na wygląd naszego makijażu.

Sztuczne oświetlenie

Oświetlenie sztuczne pochodzi z lamp lub halogenów. Najlepszym wyborem są żarówki LED lub fluorescentne, które zapewniają jasne, a zarazem naturalne światło. Skuteczne oświetlenie sztuczne powinno być ustawione frontalnie, tak aby oświetlić twarz równomiernie.

Oświetlenie złożone

Oświetlenie złożone to połączenie oświetlenia naturalnego i sztucznego. Wykorzystywane jest najczęściej w przypadku profesjonalnych salonów kosmetycznych lub backstage’u podczas pokazów mody.
Jakie lustra do makijażu wybrać?
Wybór lustra do makijażu jest równie ważny, co odpowiednie oświetlenie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

Wielkość

Im większe lusterko, tym lepiej. Dzięki większej powierzchni zobaczysz więcej detali swojego makijażu. Odszkodowaniem za gigantyczną powierzchnię jest jednak brak możliwości przenoszenia.

Typ

Najlepiej wybrać lusterko z powiększeniem, aby móc dokładnie przyjrzeć się każdej części twarzy podczas aplikowania makijażu. Możesz wybrać pomiędzy lusterkiem na ramce, postawionym na biurku lub na ścianie. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Właściwości

Jeśli masz problemy ze skórą lub z głębokimi zmarszczkami, wybierz lusterko z wbudowanym systemem wypełnionym powietrzem. Taki system pozwoli uniknąć efektu pomarańczowej skórki lub przesadzonego makijażu.
Podsumowanie
Odpowiednie oświetlenie i lustra do makijażu to klucz do uzyskania idealnego wyglądu. Warto zdecydować się na żarówki LED lub fluorescentne, a także wybrać duże lusterka z powiększeniem. Pamiętajmy jednak, że ostatecznie decyzja należy do nas i to na nam zdecydować, jakie oświetlenie najlepiej pasuje do naszych potrzeb.