Jak otworzyć oko za pomocą makijażu – poradnik krok po kroku

przez |

Jak otworzyć oko za pomocą makijażu – podstawowe zasady

Makijaż oczu, to sztuka, która wymaga nie tylko odpowiednich kosmetyków, ale także techniki. Jednym z najważniejszych celów takiego makijażu jest otwarcie oka i nadanie mu wyrazu. Poniżej przedstawiamy krok po kroku, jak otworzyć oko za pomocą makijażu.

Krok 1 – Odpowiednie przygotowanie skóry

Aby makijaż utrzymał się cały dzień i nie zrobiły się na powiekach nieestetyczne zacieki, warto odpowiednio przygotować skórę oczu do aplikacji kosmetyków. Na początek dobrze jest nałożyć bazę pod cienie, która pozwoli na trwały makijaż. Następnie należy użyć korektora, który ukryje ewentualne zasinienia i cienie pod oczami.

Krok 2 – Wybór odpowiednich cieni do powiek

Aby otworzyć oko, warto zastosować jasne, rozświetlające cienie. Najlepiej, gdy są to kolory pastelowe, białe lub perłowe odcienie. Przy nakładaniu cieni na powieki warto użyć także ciemnego cienia, którym zarysujemy dolną linię rzęs.

Krok 3 – Zastosowanie eyelinerów i kredki do oczu

Jest to kolejny ważny element makijażu, który pozwala na podkreślenie oka. Aby otworzyć oko, warto użyć linerów w postaci kreski na górnej powiece, kredki na dolnej powiece lub ciemnego cienia na zewnętrznej krawędzi dolnej powieki. Kreska powinna być cienka, a jej zakończenie delikatnie podniesione do góry, aby optycznie powiększyć oko.

Krok 4 – Nałóż maskarę na rzęsy

Maskara to kolejny element, który pozwoli na otwarcie oka. Przy wyborze tuszu do rzęs warto zwrócić uwagę na szczoteczkę, która powinna być odpowiednio duża i zakrzywiona, aby podkreślić kształt oka. Należy pamiętać, aby nakładać ją od nasady rzęs, aż po same końce, aby uzyskać efekt gęstych i długich rzęs.

Podsumowanie

Jak widać, optyczne powiększenie oka jest możliwe dzięki odpowiedniemu dobraniu kosmetyków, jak i właściwej technice nakładania makijażu. Krok po kroku, można uzyskać efekt pięknych i wyrazistych oczu. Próbowaliście kiedyś zrobić taki makijaż?