Jak podkreślić oczy bez makijażu – 7 prostych sposobów

przez |

Oczy są jednym z najważniejszych elementów naszej twarzy. Podkreślenie ich piękna i głębi nie musi jednak oznaczać nakładania na nie makijażu. W dzisiejszym wpisie przedstawimy 7 prostych sposobów, jak podkreślić oczy bez makijażu.
Dbaj o higienę oczu
Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań pielęgnacyjnych czy upiększających warto zadbać o higienę swoich oczu. Regularnie myj powieki i rzęsy letnią wodą, a na przemianę stosuj płyny do oczyszczania oczu. Dzięki temu oczyszczeniu skóra wokół oczu będzie bardziej promienna, a Twoje oczy będą wydawać się bardziej wypoczęte.
Zadbaj o paznokcie
Właściwa pielęgnacja paznokci ma znaczenie w przypadku nie tylko dłoni, ale i oczu. Nierówności na powierzchni paznokci mogą wpłynąć negatywnie na skórę wokół oczu podczas wklepywania kosmetyków. Skrócenie paznokci oraz przycięcie skórek pozwoli Ci uniknąć takiej sytuacji.
Używaj kropli nawilżających
W dzisiejszych czasach komputery i smartfony są naszymi codziennymi towarzyszami, co niestety wywiera negatywny wpływ na nasze oczy. Nawilżające krople do oczu pomogą w ukojeniu podrażnionych oczu, a także uchronią je przed ciągłym przecieraniem.
Zjedz coś pożywnego
Dobra dieta jest korzystna nie tylko dla naszego ciała, ale także dla naszych oczu. Spożywanie warzyw i owoców pomaga w dostarczaniu odpowiedniej ilości witamin i składników odżywczych niezbędnych dla dobrego stanu skóry wokół oczu.
Odpocznij
Brak snu może wpłynąć negatywnie na wygląd naszych oczu. Dlatego ważne jest, abyśmy mieli odpowiednią ilość snu oraz odprężenia. Odpoczynek jest kluczowy dla dobrego samopoczucia, a także dla dobrego wyglądu naszych oczu.
Użyj korektora w kolorze skóry
Jeśli chcesz podkreślić piękno swoich oczu, ale nie chcesz używać wielu kosmetyków, korektor w kolorze skóry to idealne rozwiązanie. Ma on za zadanie ukryć cienie pod oczami i zaczerwienienia, jednocześnie nie dając efektu makijażu.
Znajdź idealną parę okularów
Okulary to coś, co może znacząco zmienić wygląd naszej twarzy. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać takie, które pasują do kształtu naszej twarzy oraz stylu, w jakim lubimy się prezentować. Dzięki odpowiednio dobranym okularom nasze oczy będą wyglądać jeszcze bardziej wyrazisto, nie nakładając na nie dodatkowych kosmetyków.
Podsumowanie
Podsumowując, jak podkreślić oczy bez makijażu? Wystarczy zadbać o ich higienę oraz odpowiednią pielęgnację, unikać przecierania, a także dbać o swoje zdrowie poprzez odpowiednią dietę oraz odpowiednią ilość odpoczynku. Nie zapominajmy również o wyborze odpowiednich okularów, które dodadzą nam charakteru i podkreślą urodę naszych oczu.