Jak podkreślić zielone oczy makijażem

przez |

Zielone oczy – dlaczego warto je podkreślać?

Wiele kobiet ma zielone oczy, które są uznawane za jedne z najpiękniejszych. Jednakże, nie każda kobieta wie, jak podkreślić ich piękno. Jeśli masz zielone oczy i nie wiesz, jak je podkreślić, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Jak podkreślić zielone oczy makijażem?

Podkreślenie zielonych oczu przy użyciu makijażu nie jest trudne, ale wymaga nieco wiedzy i umiejętności. Oto kilka wskazówek, jak podkreślić zielone oczy makijażem:

Kolorystyka makijażu

Przy wyborze kolorystyki makijażu dla zielonych oczu należy kierować się przede wszystkim zasadą kontrastu. Kolory, które najlepiej podkreślają zielone oczy to wszystkie odcienie fioletu, a także brązy i beże.

Cienie do powiek

Do zielonych oczu najlepiej stosować cienie o kolorze fioletowym lub brązowym. Mogą to być odcienie matowe lub błyszczące. Dobrym wyborem są też cienie w odcieniach szarych i srebrnych, które nadają spojrzeniu elegancji i tajemniczości. Z kolei cienie o barwie złota dodadzą uroku i blasku.

Konturówka i tusz do rzęs

Konturówka, którą należy wybrać, powinna być ciemniejsza niż kolor cieni. Najlepsze są konturówki o kolorach czarnym i brązowym. Z kolei tusz do rzęs powinien być w kolorze czarnym lub brązowym, a najlepiej używać tuszu do rzęs, który zapewni efekt pogrubienia.

Rumieńce i rozświetlacze

Rumieńce, które dodadzą zielonym oczom uroku, to te w odcieniach różu i brzoskwini. Jeśli chodzi o rozświetlacze, to najlepiej wybierać te w odcieniach perłowych i złotych. Dzięki temu, zielone oczy będą jeszcze bardziej zauważalne.

Podsumowanie

Podkreślenie piękna zielonych oczu przez makijaż nie jest trudne, jednakże wymaga nieco wiedzy i umiejętności. Warto zwrócić uwagę na kolory i odcienie, zarówno cieni, jak i konturówki oraz kolor tuszu do rzęs. Dodatkowo, warto wykorzystać rumieńce i rozświetlacze, aby zielone oczy były jeszcze piękniejsze. Pamiętaj, że zielone oczy są rzadkie – podkreślenie ich piękna może przyciągnąć spojrzenia innych.