Jak podnieść oko makijażem?

przez |

Jak podnieść oko makijażem? 5 prostych trików

Jak podnieść oko makijażem? Dla wielu kobiet stanowi to nie lada wyzwanie. Z pomocą przychodzą jednak proste triki, które pozwolą na podkreślenie naturalnego piękna oczu i zwiększenie ich ekspresji. W tym artykule prezentujemy 5 najskuteczniejszych sposobów na podniesienie oka makijażem.

1. Zastosuj ciemniejszy cień w zewnętrznej części powieki

Jednym z najlepszych sposobów na podniesienie oka jest zastosowanie ciemniejszej tonacji cienia do powiek. W tym celu należy wybrać odcień, który będzie od jednego do dwóch tonów ciemniejszy od naturalnego koloru skóry. Następnie należy nanieść go w zewnętrznej części powieki, gdzie zaczyna się łuk brwiowy. Oczywistym jest, że nałożenie ciemniejszego cienia nie powinno być zbyt mocne, a przede wszystkim nie powinno przypominać „małpich oczu”.

2. Przyciemnij dolną powiekę

Innym skutecznym sposobem na podniesienie oka jest przyciemnienie dolnej powieki. W tym celu należy użyć ciemniejszego cienia lub konturówki. Z jednej strony pociągnijmy linie wzdłuż dolnej powieki, z drugiej – nałożyć cień. Dzięki takiemu zabiegowi zwiększymy ekspresję oka oraz delikatnie podniesiemy go ku górze.

3. Nałóż jasny cień lub korektor pod łuk brwiowy

Kolejnym sposobem na podniesienie oka jest nałożenie jasnego cienia lub korektora pod łuk brwiowy. W tym celu należy wybrać jasny, matowy odcień i nałożyć go na łuk brwiowy od wewnętrznej strony do zewnętrznej. Dzięki temu oka nabierze bardziej wyrazistości i ekspresji.

4. Wytuszuj rzęsy

Rzęsy to bardzo ważny element podkreślenia piękna oczu. Aby je podnieść, należy zastosować odpowiednio dobraną maskarę. Przy wyborze maskary zwróć uwagę na szczoteczkę. Powinna ona być cienka, zwężająca się ku dołowi. Utrzymanie kolory maskary w jednym odcieniu co także jest ważną kwestią. W momencie, gdy ekrany pod oczami są ciemne, lepiej zrezygnować z zielonych czy innych nietypowych kolorów na rzęsach.

  Ile czasu trwa makijaż permanentny brwi? Wszystko, co powinieneś wiedzieć

5. Zwróć uwagę na kształt brwi

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest kształt brwi. Ciągle myślisz jak podnieść oko makijażem? Dobrze skrojone brwi potrafią zdziałać cuda wizualne. W tym celu należy je starannie podciąć, wypielęgnować, a także, jeśli trzeba, skorygować ich kształt. Dobrym pomysłem jest zastosowanie specjalnej pudry lub żelu do brwi, które nada im odpowiedni kształt i uwydatnią ich linie. Dzięki temu osiągniemy maksymalny efekt.

Podsumowanie

Jak podnieść oko makijażem? Jak widzisz, to wcale nie tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy skorzystać z kilku prostych trików, które pozwolą na podkreślenie naturalnego piękna oczu i zwiększenie ich ekspresji. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć powodzenia w eksperymentach kosmetycznych!