Jak pogrubić twarz makijażem – poradnik doskonałej asystentki

przez |

Czy zdarzyła Ci się kiedyś chcieć pogrubić swoją twarz? Może masz rysy twarzy, które chciałabyś zmienić lub chcesz dodać sobie trochę pewności siebie? Dobrze trafiłaś! W tym artykule dowiesz się, jak pogrubić twarz makijażem.

Czysta i nawilżona skóra

Zanim zaczniesz nakładać na twarz make-up, ważne jest abyś zadbała o jej higienę i nawilżenie. Pamiętaj o oczyszczeniu twarzy z makijażu i zanieczyszczeń, a następnie o nałożeniu kremu nawilżającego. Dzięki temu Twoja skóra będzie gotowa na nałożenie kosmetyków i będzie wyglądać zdrowo i promiennie.

Jak pogrubić twarz za pomocą makijażu?

Ważnym elementem jest technika nakładania podkładu. Wybierz podkład o odcieniu ciemniejszym niż Twój naturalny odcień skóry. Nałóż go pionowo na kości policzkowe i delikatnie rozetrzyj ku górze, aby nadać twarzy definicji i wydobyć jej kości policzkowe.

Wybierz właściwy kosmetyk

Jeśli chcesz dodatkowo pogrubić twarz, warto postawić na bronzer. Wybierz kosmetyk o odcieniu brązu, który będzie wyglądał naturalnie na Twoim typie urody. Nałóż bronzer pionowo na kości policzkowe oraz na kontur twarzy, tak aby nadać jej zarysów i wydobyć jej naturalną strukturę.

Użyj różu do policzków

Róż do policzków to kolejny kosmetyk, który pomaga w kreowaniu optycznego pogrubienia twarzy. Wybierz pudrowy róż w odcieniu ciemnym i nałóż go na kości policzkowe tak, aby stworzyć delikatne załamania na twarzy. Połącz z nałożonym wcześniej bronzerem, aby uzyskać naturalny, ale jednocześnie zdefiniowany wygląd.

Podsumowanie

Pamiętaj, że kluczem do prawidłowego nałożenia makijażu podkreślającego kości policzkowe jest precyzja i ostrożność. Skorzystaj z powyższych wskazówek, wybierz odpowiednie kosmetyki i pozwól sobie na eksperymenty z kolorami i odcieniami. Dzięki temu Twój makijaż zawsze będzie perfekcyjny, a Ty poczujesz się pięknie i pewnie siebie.

Dawka pewności siebie

Pamiętaj, że makijaż to tylko nakładka na Twoją naturalną urodę. Najważniejsza jest Twoja wewnętrzna pewność siebie i zadowolenie z siebie samej. Niezależnie od tego, jakie kosmetyki zdecydujesz się zastosować, najważniejsze jest, abyś była z siebie dumna i odczuwała wewnętrzną siłę. To właśnie takie osoby emanują szczęściem i wzbudzają podziw innych.