Jak poprawnie zrobić makijaż

przez |

Wprowadzenie do jak poprawnie zrobić makijaż:

Makijaż to sposób na podkreślenie urody i poczucie pewności siebie. Niezależnie od tego, czy wychodzisz na randkę, robisz zakupy czy po prostu relaksujesz się w domu, dobry makijaż może wpłynąć na twoje samopoczucie. Jednakże, jeśli nie wiesz, jak go wykonać, możesz poczuć się zdezorientowana i zniechęcona. W tym artykule dowiesz się, jak poprawnie zrobić makijaż i osiągniesz efekt, którego pragniesz.

Podstawy makijażu:

Przed przystąpieniem do wykonania makijażu należy przygotować skórę. Oczyszczanie, tonizowanie, a następnie nawilżanie to podstawowe kroki, które należy wykonać, aby przygotować skórę do nałożenia kosmetyków.

Krok 1: Oczyszczenie skóry

Pierwszym krokiem do przygotowania skóry pod makijaż jest oczyszczenie jej z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Do tego celu najlepiej użyć pianki lub żelu oczyszczającego. Zmyj go dokładnie ciepłą wodą i osusz twarz ręcznikiem.

Krok 2: Tonizowanie skóry

Drugi krok w przygotowaniu skóry pod makijaż to tonizowanie jej. Tonik pomoże w usunięciu resztek zanieczyszczeń oraz przywróceniu równowagi pH skóry. Nałóż tonik na wacik i przetrzyj nim całą twarz, omijając okolice oczu.

Krok 3: Nawilżanie skóry

Ostatnim krokiem w przygotowaniu skóry jest nawilżenie jej. Nawilżający krem pomoże zatrzymać wodę w skórze, co zapobiegnie jej przesuszeniu. Nałóż krem na całą twarz, omijając okolice oczu.

Jak poprawnie zrobić makijaż krok po kroku:

Krok 1: Podkład

Po przygotowaniu skóry możesz przystąpić do nałożenia podkładu. Wybierz podkład, który odpowiada twojemu typowi skóry i kolorze. Nałóż go na skórę za pomocą gąbki lub pędzla do podkładu, zaczynając od środka twarzy i rozprowadzając go na zewnątrz. Upewnij się, że dobrze rozblendowany.

Krok 2: Korektor

Jeśli potrzebujesz, możesz zastosować korektor, aby ukryć niedoskonałości. Nałóż go bezpośrednio na skórę i rozblenduj.

  Jak dobrać makijaż? Poradnik dla początkujących

Krok 3: Puder

Po nałożeniu podkładu i korektora, przystąp do nałożenia pudru. Wybierz puder, który odpowiada twojemu typowi skóry i kolorze. Nałóż go pędzlem do pudru, zaczynając od środka twarzy i rozprowadzając go na zewnątrz.

Krok 4: Bronzer

Jeśli chcesz dodać swojemu makijażowi trochę ciepła, możesz zastosować bronzer. Nałóż go pędzlem do bronzera na kości policzkowe, skronie, brodę i czoło. Upewnij się, że dobrze rozblendowany.

Krok 5: Róż

Jeśli chcesz dodać swojemu makijażowi trochę koloru, możesz dodać róż. Wybierz róż, który odpowiada twojemu typowi skóry i kolorze. Nałóż róż pędzlem na kości policzkowe, unikając obszaru pod oczami. Upewnij się, że dobrze rozblendowany.

Krok 6: Eyeliner i tusz do rzęs

Po nałożeniu bazy makijażu możesz przystąpić to malowania oczu. Zaczynając od najbliższego kącika oka zastosuj eyeliner. Upewnij się, że linia jest równa i delikatna. Na końcu nałóż tusz do rzęs.

Krok 7: Pomadka

Jeśli chcesz podkreślić usta, możesz zastosować pomadkę. Wybierz pomadkę, która odpowiada twojemu typowi skóry i kolorze. Nałóż pomadkę bezpośrednio na usta lub za pomocą pędzla do ust.

Podsumowanie:

Makijaż jest sposobem na podkreślenie urody i poczucie pewności siebie. Wymaga wprawy, ale dzięki odpowiednim narzędziom i kosmetykom, każda kobieta może się nauczyć, jak poprawnie zrobić makijaż. Pamiętaj o podstawowych krokach w przygotowaniu skóry oraz o kolejności nałożenia kosmetyków. W ten sposób stworzysz swoją wymarzoną wersję siebie.